מידע מוקדם לעסק

​חובת הוצאת רישיון עסק

חשוב לדעת! החוק בישראל קובע כי עסק מכל סוג שהוא - המוגדר בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי) התשע"ג - 2013, לרבות כל התיקונים שנעשו בו מאז פרסומו, חייב ברישיון. 

מתוקף הוראת הצו המוזכר לעיל, חובת הוצאת רישיון עסק חלה על מגוון רחב של סוגי עסקים, בהם: מסעדות, אטליזים, בתי קפה, חנויות ירקות, מזנונים, מאפיות, חנויות לממכר ממתקים, גלידה, עוגות ומשקאות קלים, בתי מלאכה מכל הסוגים, בתי חרושת מכל הסוגים, מוצרי מזון מכל הסוגים, רוכלות, חנויות לממכר דגים, מוסכים, מחסנים למוצרים מסוימים, כל מחסן מעל 50 מ"ר, כל חנות מעל 800 מ"ר וכו'. 

באתר זה תוכלו לעיין ברשימה מפורטת המונה את סוגי העסקים החייבים בהוצאת רישיון עסק. לעיון ברשימת העסקים החייבים-הקליקו כאן​.

עובדת אגף רישוי עסקים, מכרזים ושילוט בעיריית נתניה

פטור מחובת רישיון עסק 

החוק בישראל מציין מספר סוגי עסקים לגביהם מתקיים פטור מחובת הוצאת רישיון עסק. בין סוגי העסקים הזוכים לפטור נכללים בין היתר: משרדים שונים של מקצועות חופשיים כמו עורכי דין, רואי חשבון וכדומה, מרפאות לסוגיהן השונים, סטודיו להתעמלות, חדרי ישיבות, בתי ספר, גני ילדים, בתי תוכנה ועוד. 

ישנם גם כמה סוגי עסקים מתחום המסחר הזוכים גם הם לפטור מחובת הוצאת רישיון עסק, בהם: מכירת צעצועים, מכירת חלקי חילוף חדשים לרכב, כלי בית, כלי כתיבה ועוד. 

על מנת לוודא באם העסק אותו אתם מתעדים להפעיל נדרש בהוצאת רישיון עסק או זוכה לפטור, יש לפנות לאגף רישוי עסקים בעיריית נתניה.

אזהרה!

כל המפעיל עסק ללא רישיון וללא בדיקה מוקדמת באגף רישוי עסקים אם ניתן להוציא רישיון ומה הדרישות להוצאת רישיון, מסתכן בכך כי בקשתו לרישיון עסק לא תאושר וכנגד העסק ינקטו הליכים שיפוטיים עד כדי הוצאת צו סגירה שיפוטי וכל השקעתו עלולה לרדת לטמיון! 

​​​​​​​​​​​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

כתובת:

שד ויצמן 22

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}

יצירת קשר

*כוכבית הינה שדה חובה
באיזה אופן תרצה/י שנחזור אליך?

מקסימום 255 תוים. נשארו 255 תוים.

קבצים מצורפים